#22 یادگرفتن پیکربندی نقشه وبسایت دستگاه لیزر در افزونه Yoast SEO

یکی از امکان های عالی داخل تولید در افزونه Yoast سعی نقشه سایت XML است . این آیتم برای موتورهای کاوش دستگاه لیزر نیز مفیده زیرا به اون ها یاری می کنه لیست کاملی از صفحه ها رو برای خزش پیدا کنن .

اون ها بدون چاره نیستن هر ورقه رو به صورت دستی پیدا کنن شما می تونید پلاگین جداگانه ای برای نقشه سایت داشته باشید . من دستگاه لیزر خودم طرفدار پلاگین های مختلف کوچک هستم که هر کدوم وظیفه خاص خودشون رو انجام میدن اما عمکرد دستگاه لیزر و همت نقشه وب سایت XML بسیار مشابه نیز هستن , این ها قسمتی از مواردی هستن که داشتن همه قابلیت ها در یک افزونه اثر گذار خواهد بود .


به یاد داشته باشید که ورقه تنظیمات پیشرفته رو در این بخش پر‌نور نمائید . همانگونه که توی ویدئوی قبل به شما نشون دادم هم اکنون توانمند می باشید نقشه وب سایت XML را ذیل منوی Seo yoast ملاحظه کنید . اذن بدید بر روی اون کلیک کنیم تا به ورقه پیکربندی بریم . مطمئن شید که‌این مورد فعال شده . در اصل همینه آیتم هایی برای استثنا کردن بعضی از پست ها یا این که طبقه بندی خاص و چه بسا پست های خاص وجود داره . من دوست دارم پست های رسانه ای رو مستثنی کنم , بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک می کنیم .

کاری که حقیقتا می خوام در این نصیب انجام بدم نشون دادن ظاهر نقشه سایت دستگاه لیزر XML میباشد , بدین ترتیب می‌تونیم روی این دستگاه لیزر کلیک کنیم . من اون رو در پنجره تازه باز می‌کنم و این مورد تمامی نقشه های تارنما متفاوتی که ساخت شده رو نشون خواهد داد . این پست ها , صفحات و برخی از پست های سفارشی رو برای وبسایت تولید کرده . اجازه بدید به بخش پست ها بریم می تونیم کلیه پست ها رو در نقشه وبسایت ببینیم می تونیم به عقب برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که تمامی چیز در اینجا قرار داره به این ترتیب در صورتی‌که مشکلی وجود داشته باشه می تونید چیزی که خزندگان می‌بینند رو ملاحظه کنید .

در‌حالتی که بعضا از این ها خاکستری پر‌نور یا این که سیاه تیره باشن هشدار داده نمی شه , فقط دستگاه لیزر نشان میده شما آن رو دیده اید یا خیر . حال می تونیم این رو ببندیم دستگاه لیزر و از این امکان خوشحال و راضی باشیم . بعضا از پلاگین های مربوط به نقشه وبسایت شما رو مجبور می کنن پس از هر هنگامی که مطلبی رو پست کردید نقشه وب سایت دستگاه لیزر رو آپ دیت نمائید , این مسئله زمانبر می‌باشد این افزونه تمامی چیز دستگاه لیزر رو در پس زمینه انجام می روستا . بدین ترتیب اضطراری وجود ندارد مجدد به اون راز بزنید ; این عالیه!